W dzisiejszych czasach coraz częściej mówi się o Smart Home. Temat ten poruszany jest niemal każdego dnia w internecie, specjalistycznych programach TV czy gazetach. Nadal jednak pozostaje wiele pytań na temat tego, w jaki sposób stworzyć ten inteligentny dom. Kiedy się za to zabrać, czy trzeba przeprowadzić gruntowny remont już istniejącej instalacji? Na te wszystkie pytania idealnym niemal „lekarstwem” jest Coviva Smartbox, który pracuje przy wykorzystaniu bezprzewodowej instalacji quicklink.

A2B1A2DF-1A67-45D8-AEDE-4662F853A259Musimy pamiętać o tym, że nie jesteśmy zależni od stanu naszej obecnej instalacji elektrycznej. Jeśli nie jest ona przystosowana do obsługi nowoczesnych, inteligentnych rozwiązań - nie ma żadnego problemu. Możemy skierować się ku bezprzewodowym urządzeniom quicklink, chociażby marki Hager. Charakteryzują się tym, że są „zamknięte” w kompaktowych modułach podtynkowych, które możemy umieścić za gniazdkami, włącznikami światła lub bezpośrednio w obudowie rolet, zasłon czy lamp. Jeśli chodzi o konfigurację urządzeń to nie potrzebujemy do tego żadnych dodatkowych urządzeń - po prostu przyciskamy odpowiednie przyciski i wszystko „gra”.

Kolejny etap to implementacja urządzenia sterującego, w tym przypadku Coviva Smartbox. Będzie ono odpowiedzialne za zbieranie wszystkich danych generowanych przez instalację quicklink. Kiedy wykwalifikowany instalator skończy montaż i konfigurację, właściciel instalacji dostanie specjalny link (na e-mail), który będzie potrzebny do aktywacji swojego konta. Kolejny krok to pobranie aplikacji na smartfon/tablet, zalogowanie się i konfiguracja pod swojego preferencje.

Czym jesteśmy w stanie sterować przy użyciu Coviva Smartbox?

Ów aplikacja jest bardzo wszechstronnym oprogramowaniem, który pozwala na bardzo wiele. Dla przykładu jesteśmy w stanie sterować temperaturą w całym budynku w danej chwili lub ją zaprogramować (na przykład tak, by dostosowywała się do pory dnia). Dodatkowo jesteśmy w stanie zaprogramować opuszczanie/podnoszenie rolet czy zamykanie/otwieranie żaluzji. Jeśli mamy tylko ochotę, jesteśmy w stanie ustawić tzw. scenariusze świetlne, które pozwolą na dopasowanie natężenia oświetlenia do tego, co aktualnie dzieje się w całym budynku lub jego wybranej części.

A jak się ma w tym wszystkim bezpieczeństwo użytkownika?E8312BE3-F516-45C2-8A94-1ACF7A7E60AD

Najważniejsza informacja to fakt, że wszystkimi funkcjami jesteśmy w stanie sterować z praktycznie każdego miejsca na Ziemi. Warto podkreślić, że dzięki rozbudowanym opcjom personalizacji, jesteśmy w stanie ustawić dynamiczny scenariusz świetlny. Wszystko po to, by zasymulować naszą obecność w domu, co może przyczynić się do odstraszenia potencjalnych wandali czy złodziei. W domu skonfigurować możemy również rolety, czujki dymu, światła. Dzięki temu coviva w mgnieniu oka poinformuje nas o możliwym niebezpieczeństwie.

Pamiętajcie, że system dba też o bezpieczeństwo naszych danych, wszak wszystkie informacje urządzenie przechowuje w swojej pamięci. Jeśli zechcemy skorzystać ze zdalnego dostępu, wszystkie dane zostają automatycznie szyfrowane, a samo połączenie następuje przy wykorzystaniu serwisu DynDNS. Jeśli macie więcej pytań odnośnie samego urządzenia, zapraszamy do kontaktu z naszymi pracownikami. SolarSan jest zawsze do Waszej dyspozycji!

Autor: Bartłomiej Pabiszczak
 

Referencje

ZADZWOŃ DO NAS
+48 791 097 902
ODWIEDŹ NAS
ul. Mickiewicza 74, 37-300 Leżajsk
ul. Tenisowa 12, 43-382 Bielsko-Biała
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
kontakt@solarsan.pl