Nie żyjemy już w latach '90, gdzie klimatyzacje dla indywidualnych klientów dopiero wchodziły na rynek i kosztowały koszmarne pieniądze. XXI wiek to idealny moment, by zainteresować się klimatyzatorem do naszego domowego zacisza. W artykule odpowiemy na najważniejsze pytanie: Ile tak naprawdę kosztuje montaż domowej klimatyzacji?

5a

Domowa klimatyzacja. Od czego zacząć?

W chwilach kiedy za oknem zaczyna prażyć słońce, nasze domy bardzo się nagrzewają. Schłodzenie nie jest możliwe nawet nocą, kiedy możemy w spokoju otworzyć okna. Każdy z nas dobrze zna "smak" gorącego i suchego powietrza, które bezlitośnie drażni nas samych jak również nasze gardło. Zapewne wtedy pierwszy raz zaczynamy myśleć o montażu domowej klimatyzacji, która przyniesie upragnione ukojenie w upalne i duszne lato. Jeszcze niedawno omawiane urządzenie było dostępne wyłącznie dla dużych firm, które mogły pozwolić sobie na drogą instalację.

Rozwój technologiczny umożliwił zwykłemu Kowalskiemu kupno odpowiedniej instalacji, która nie dość, że będzie wydajna to jeszcze wpasuje się w nasze wnętrze. Tak, klimatyzatory w dzisiejszych czasach potrafią wyglądać jak dobry eksponat nowoczesnej sztuki. Ograniczeniem będzie jedynie zasobność naszego portfela. W ogóle do samego kupna takiego urządzenia przyczyniają się dwie rzeczy: coraz niższe koszty zakupu jak również stale powiększająca się konkurencja na rynku instalatorów.

5bIle zapłacimy za klimatyzator?

Musimy wyrzucić z głowy stereotyp konieczności wyrzucenia olbrzymich pieniędzy na klimatyzację. Obecnie przeciętny koszt dobrej, domowej klimatyzacji oscyluje w granicach 3-4 tysięcy złotych. Łatwo więc zauważyć, że na takie udogodnienie stać coraz większą liczbę Polaków. Dodatkowo wiele sklepów oferuje zakupy na raty (w tym raty 0%). Z pewnością zachęca to jeszcze większą ilość osób do zakupu. Bez wątpienia jest to prężnie rozwijający się rynek na terenie naszego kraju. W tym momencie można zauważyć znaczy spadek cen wspomnianych wyżej urządzeń. Prezentuje się to następująco:

  • klimatyzator ścienno-sufitowy on/off kosztuje około 3-4 tysiące złotych
  • nowoczesne konstrukcje wykonane w technologii inwerterowej dostępny jest od około 2 tysięcy złotych
  • rozwiązania podłogowe (z natury dużo droższe od reszty) to koszt 3-7,5 tysiąca złotych (za klimatyzator o mocy 5 kW)
  • najdroższe są klimatyzatory kasetonowe, których cena oscyluje w granicach 4-10 tysięcy złotych

Rozbieżność w cenie zależna jest od danego producenta, mocy i funkcji, które oferuje dany model klimatyzatora. Jeżeli chcemy trochę zaoszczędzić na samym urządzeniu możemy zamówić je przez internet. W tym momencie, co prawda zaoszczędzimy na sprzęcie, jednak będziemy musieli poszukać ekipy montażowej, która nam to wszystko zainstaluje. Najtańszą opcją będzie zakup urządzenia przenośnego, jednak będzie on mniej wydajny, aniżeli standardowa instalacja klimatyzacji. Rozwiązania te są zalecane we wszystkich miejscach, w których występują trudności w zamontowaniu tradycyjnej jednostki.

5cKoszt instalacji

Klimatyzacja nie może obejść się bez montażu. Jeśli nie znamy się na rzeczy, dojdzie nam dodatkowy koszt związany z profesjonalnym montażem. Średni wydatek na taką usługę oscyluje w granicach 500-1000 złotych, a różnica podyktowana jest wielkością i skomplikowaniem montażu. Zawsze polecamy naszym klientom montaż przez naszych wyspecjalizowanych pracowników. Nie tylko dobrze wszystko podłączą, ale i zadbają o prawidłowe uruchomienie całej instalacji.

Pamiętajmy, że samodzielny montaż systemu klimatyzacji może zakończyć się utratą gwarancji producenta. Aby zachęcić Was do klimatyzacji i profesjonalnego jej montażu, zachęcamy do kupna pakietowego. Klimatyzator + montaż da nam 8% rabat, a wszystko przez ulgę z podatku VAT. Jest to idealnie rozwiązanie dla osób szukających maksymalnych oszczędności.

Autor: Bartłomiej Pabiszczak

Referencje

ZADZWOŃ DO NAS
+48 791 097 902
ODWIEDŹ NAS
ul. Mickiewicza 74, 37-300 Leżajsk
ul. Tenisowa 12, 43-382 Bielsko-Biała
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
kontakt@solarsan.pl