Dla wielu z nas dom kojarzy się z osobistą strefą, do której obcy nie mają wstępu. To właśnie w nim czujemy się najlepiej, brak jest jakiejkolwiek krępacji. Jego wystrój może być przeróżny: od budżetowych rozwiązań (które i tak się sprawdzą) po najdroższe materiały wykończeniowe. Nie ważne jak bardzo zasobny jest nasz portfel, nie będziemy w stanie kupić 3 rzeczy: poczucia bezpieczeństwa, nastroju i komfortu, który będzie witał nas każdego dnia. Chociaż gdyby tak chwilę pomyśleć, znalazłoby się rozwiązanie, a jest nim...

14aNowoczesny dom z inteligentnym systemem? Teraz to proste!

Żyjemy w takich czasach, gdzie rozwój technologiczny daje nam wielkie pole do personalizacji naszego otoczenia. Chcemy nowoczesnych rozwiązań na wyciągnięcie ręki - proszę bardzo, chcemy wysokiego progu bezpieczeństwa w naszym domu - kilka dni i nasz dom zostanie wyposażony w najnowocześniejszy system antywłamaniowy. Wszystkie te rzeczy umożliwia polska firma FIBARO, która będzie "bodyguardem" naszego (i naszych bliskich, oczywiście) życia w domowym ognisku. Produkty wspomnianej firmy ułatwią Ci codzienne funkcjonowanie. Już nigdy więcej nie będziesz czekał na mozolne otwieranie się bramy wjazdowej i garażowej. W dowolnym miejscu na Ziemi będziesz w stanie podejrzeć, co aktualnie dzieje się w Twoim domu. W niepamięć będziesz mógł odrzucić moment, w którym usilnie próbujesz wcisnąć włącznik światła mając zajęte ręce. Produkty FIBARO zrobią to za Ciebie - no prawie.

Polska firma w niemal perfekcyjny sposób łączy produkty ze wszystkich swoich linii produktowych w spójny, inteligentny system zarządzania Twoim domem. Przy wykorzystaniu przycisku, gestu bądź słowa, będziesz w stanie zarządzać wszystkimi urządzeniami, które będą zainstalowane w Twoim domu. Pamiętaj, że nie musisz mieć wszystkich produktów, by system dawał 100% tego, czego potrzebujesz. Wszystko to za sprawą dużej modułowości, dzięki czemu kupujesz to, co w danej chwili jest Ci potrzebne. Pamiętaj, że wszystkie urządzenia FIBARO są bezprzewodowe, co z pewnością przyczyni się do przyjemnego użytkowania. Ich produkty to również świetny design, który z pewnością wpasuje się we wnętrze Twoich "4 ścian".

Być bezpiecznym, ważna rzecz!14c

Wydawałoby się, że najwięcej występuje na drodze, jednak to właśnie w domu czeka na nas wiele niebezpieczeństw. Spędzając w domu mnóstwo czasu wchodzimy w stan relaksu, czujność nasza zostaje niestety uśpiona. To błąd, ponieważ wiele badań i statystyk jasno mówi, że to domowe zacisze jest miejscem ogromnej wręcz ilości wypadków. Niestety, ale obecny pęd zabiera nam cenny czas, który moglibyśmy poświęcić na lepsze zabezpieczenie przed czadem, pożarem, zalaniem czy ulatniającym się gazem. Dzięki produktom FIBARO w kilku prostych krokach będziemy mogli "dmuchać na zimne" i zminimalizować ewentualne straty do minimum. Zaawansowana automatyka w porę wykrywa potencjalne zagrożenie od razu podejmując działania, które prowadzić mają do eliminacji zagrożenia. Dzięki inteligentnej automatyce potencjalne zagrożenie zostaje wykryte zawczasu, co pozwala podjąć odpowiednie kroki w celu eliminacji zagrożenia.

Oto przykład: FLOOD SENSOR będzie w stanie odłączyć dopływ wody w momencie, w którym czujnik wykryje zalanie. CO SENSOR jest tak czuły, że jest w stanie zauważyć nawet minimalne podniesienie się stężenia tlenku węgla w powietrzu. Uruchomi wtedy wentylację i otworzy okna w naszym domu. SMOKE SENSOR natomiast włączy alarm, kiedy wyczuje zadymienie. Dzięki niemu będziemy mogli uratować nasze mieszkanie/dom przed spłonięciem - czujnik odłączy dopływ gazu i "utworzy" możliwe drogi ewakuacyjne. Wszystkie powiadomienia spłyną do Ciebie przy użyciu aplikacji - niezależnie w której części domu będziesz.

Możemy również zadbać o dostępność naszego domu. I tak na przykład czujnik otwarcia i temperatury DOOR/WINDOW SENSOR będzie dbał o to, by Twoje okna i drzwi były zamknięte wtedy, kiedy powinny być. Dzięki temu rozwiązaniu okna dachowe zamkną się same podczas deszczu, a kiedy złodzieje postanowią zakłócić Wasz mir domowy, system wyśle odpowiednie powiadomienie i włączy alarm. Jeśli będziecie wyjeżdżać na wakacje, FIBARO można zaprogramować tak, by udawał zamieszkany dom - wieczorem zostanie włączone oświetlenie, zasłoni żaluzje, rankiem podleje ogród i włączy telewizję.

14bDalsza porcja domowych usprawnień.

THE BUTTON od FIBARO da Ci władczą moc. Dzięki niemu, bez problemu odsłonisz rolety, zapalisz światło, zwiększysz temperaturę w domu czy włączysz radio do porannej kawy. Do przycisku możemy przypisać 3 akcje: jedno klikniecie, dwa kliknięcia i długie przytrzymanie guzika. Nie samym guzikiem człowiek żyje. I tak oto możemy wyposażyć nasz dom w MOTION SENSOR, który będzie sprawował władzę nad wszelakim ruchem w naszym budynku. W momencie rozpoznania ruchu przed domem rozświetli nam drogę do drzwi wejściowych.

Warto wspomnieć jeszcze o THE HEAT CONTROLLER, który odpowiedzialny jest za optymalną temperaturę w Twoim domu. To nic innego jak rewolucyjna głowica termostatyczna, która wykryje niedomknięte drzwi czy okno i włączy ogrzewanie. Jest w stanie precyzyjnie dostosować temperaturę do danego pomieszczenia jak również ilości osób w nim przebywających. THE HEAT CONTROLLER to również oszczędność dla domowego budżetu wynikająca z odpowiedniego dostosowania temperatury do otoczenia.

Pamiętaj, że ekipa SolarSan ma odpowiednie certyfikaty wydane przez FIBARO, które uprawniają nas do projektu, montażu jak również serwisu rozwiązań polskiej firmy. Jeśli zainteresowała Cię wizja smart-domu, zadzwoń do nas lub napisz, a my opowiemy Ci więcej. Razem na pewno znajdziemy idealne rozwiązanie dla Twoich potrzeb, byś mógł czuć się w pełni bezpieczny w domowym zaciszu.

Autor: Bartłomiej Pabiszczak

Referencje

ZADZWOŃ DO NAS
+48 791 097 902
ODWIEDŹ NAS
ul. Mickiewicza 74, 37-300 Leżajsk
ul. Tenisowa 12, 43-382 Bielsko-Biała
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
kontakt@solarsan.pl