Nowoczesne rozwiązania wpływają w coraz to kolejne aspekty naszego życia. Pojawia się więc pytanie: W jaki sposób możemy obniżyć koszty związane z prowadzeniem naszego domu wykorzystując do tego innowacyjne rozwiązania? Na pomoc spieszy firma FIBARO, która w swoim portfolio posiada urządzenia na miarę naszych czasów. Korzystając z ich produktów jesteśmy w stanie wprowadzić spokój i oszczędność w naszym domowym zaciszu.

13aHEAT CONTROLLER od FIBARO usprawni Twoje ogrzewanie

Polska firma stara się propagować przejście na w pełni inteligentny dom, który będzie można kontrolować leżąc na kanapie. Na pierwszy plan niechaj wyjdzie ogrzewanie naszego domu, które jest jedną z najważniejszych rzeczy. Dzięki rozwiązaniom FIBARO, dokładnie HEAT CONTROLLER, jesteśmy w stanie dostosowywać temperaturę w naszym budynku przy pomocy głosu, gestu czy aplikacji w smartfonie. Dzięki inteligentnym rozwiązaniom jesteśmy w stanie w perfekcyjny sposób dobrać odpowiednią temperaturę naszego domu.

Taki stan rzeczy umożliwiają głowice termostatyczne (montowane bez większych przeszkód na większości grzejników), które pozwalają na ultra precyzyjny pomiar. Jeśli chodzi o kształt takiego urządzenia, jest on na tyle uniwersalny, że bez większych trudności wtopi się we wnętrze naszego "4 ścian". Dobrym pomysłem będzie zainstalowanie takich sensorów na wszystkich kaloryferach. Dzięki temu będziemy mieli kontrolę nad temperaturą w całym budynku, co przyczyni się do zwiększenia oszczędności. Inwestując w inteligentny system zarządzania ciepłem od nas będzie zależeć jaka temperatura wyjdzie na wszystkie pomieszczenia i kiedy ogrzewanie będzie miało się włączyć i wyłączyć.

Pamiętajcie, że zdalne sterowanie ogrzewaniem naszego domu przyczynia się do eko-oszczędności związanych z prowadzeniem gospodarstwa domowego. Nie jesteśmy skazani na dodatkowe ocieplanie wnętrz, które nie są zbyt często używane, na przykład skład na narzędzia. Wyjątkowym atutem rozwiązań od FIBARO jest kontrola poza miejscem zamieszkania. Już nigdy więcej podczas wyjazdu na wakacje nie będziesz zastanawiał się czy zgasiłeś światło w salonie lub zmniejszyłeś temperaturę w domu. Po prostu odpalisz odpowiednią aplikację na swoim telefonie i skontrolujesz aktualny stan wnętrza budynku. Całość można zaprogramować w taki sposób, by system poinformował nas o niedomkniętych drzwiach (sam może je również zamknąć) czy zbyt niskiej temperaturze (również sam ją podniesie do określonego poziomu).

13bInnowacja to przyszłość budownictwa!

FIBARO dzięki specjalnie zaprojektowanym algorytmom daje możliwość zupełnie nowego podejścia do wykorzystania domowej przestrzeni. Jeśli zdecydujecie się na jego zastosowanie, z pewnością wykręci zadowalający wynik w oszczędzaniu ciepła, w każdych warunkach oczywiście. Jak wiemy ogrzewanie jest dość kosztowne, więc przysłowiowy "grosz do grosza" jest tu na wagę złota. Wszystko dzieje się przy wykorzystaniu elektroniki, która przystosowuje cały mechanizm ogrzewania przestrzeni do aktualnie panujących warunków. Na początku głowica skanuje całe pomieszczenie i uzyskuje informację o czasie, w którym się nagrzewa. Całe urządzenie pozwala utrzymać pożądaną temperaturę w naszym domu i sterować nią w taki sposób, by nie stracić wygenerowanego ciepła. Jeśli mowa o oszczędności, wspomnieć należy również o akumulatorze. Mianowicie już jedno ładowanie pozwala na korzystanie z instalacji przez cały sezon!

Sama głowica natomiast jest tak inteligentna, że wykorzystuje również ciepło, które generowane jest przez inne urządzenia. Dobrym przykładem niechaj będzie domowy kominek, który bez trudu zostanie wzięty po uwagę podczas wyliczeń algorytmu. Dzięki temu temperatura w danym pomieszczeniu będzie dostosowana do preferencji domowników. Głowica od FIBARO jest również wrażliwa na ruch - włączy ogrzewanie kiedy wykryje naszą obecność w rzadziej użytkowanych pomieszczeniach, na przykład składzik na stare rzeczy czy pomieszczenie fitness. Urządzenie dobierze również odpowiednie parametry temperatury w momencie, w którym będziemy wietrzyć nasze mieszkanie.

13cNa koniec skupmy się na samym oszczędzaniu. Mianowicie nowoczesne technologie, które coraz szerzej wkraczają do naszego codziennego życia nie ograniczają nas w żaden sposób. Nie wiąże się to również z wyrzeczeniami, które nie pozwoliłyby na modernizacje domu w innym zakresie. Dzięki FIBARO w przemyślany i świadomy sposób oszczędzimy pieniądze tam, gdzie jest to faktycznie potrzebne. HEAT CONTROLLER przyczyni się do większej wydajności grzejników. Pamiętajcie zatem, że decydując się na wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań w Waszym domu, robicie sobie grunt pod pewne, przyjemne i komfortowe jutro!

Autor: Bartłomiej Pabiszczak

Referencje

ZADZWOŃ DO NAS
+48 791 097 902
ODWIEDŹ NAS
ul. Mickiewicza 74, 37-300 Leżajsk
ul. Tenisowa 12, 43-382 Bielsko-Biała
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
kontakt@solarsan.pl