Nadchodząca wielkimi krokami wiosna nie we wszystkich budzi radość - osoby uczulone na pyłki roślin na pewno zgodzą się z nami. Cieplejsze dni wiążą się z częstszą potrzebą otwierania okien, co oznacza również zaproszenie do środkakurzu, roztoczy oraz właśnie wspomnianych pyłków. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się być klimatyzacja, która odpowiada za utrzymanie w pomieszczeniu odpowiedniej temperatury bądź jej obniżenie, zgodnie z indywidualnymi potrzebami mieszkańców.

11aAle czy na pewno dobra?

Wydawałoby się, że zastosowanie klimatyzacji rozwiązuje wszystkie problemy. Pomieszczenie ma właściwą temperaturę, powietrze jest regularnie wymieniane (jest świeże), a okna pozostają zamknięte, czyli zarówno alergicy, jak i pozostali mieszkańcy pozostają szczęśliwi. Niestety w sieci często można spotkać się z opiniami, że klimatyzacja w domu tak naprawdę powoduje również powstawanie oraz rozwój grzybów, pogarszając stan zdrowotny wszystkich użytkowników budynku.

Nie jest to do końca prawda - wszystko zależy od prawidłowej eksploatacji urządzenia oraz jego regularnego czyszczenia. Każda klimatyzacja jest wyposażona w odpowiedni filtr, który zatrzymuje pyłki, zarodniki, kurz i roztocza. Jednak posiada on swoje limity, dlatego jeżeli nie wyczyścimy bądź nie wymienimy tego komponentu, rzeczywiście mogą się w nim rozwinąć szkodliwe mikroorganizmy. Dlatego wystarczy zatroszczyć się o urządzenie raz na jakiś czas, aby ono zatroszczyło się o nasze zdrowie na stałe.

Ile kosztuje?

Jeżeli już przekonaliśmy Was do poszerzenia wyposażenia w domu o klimatyzację, pewnie zastanawiacie się ile taka inwestycja kosztuje. Szacuje się, że całkowity koszt takiego systemu wynosi około 4 tysiące złotych, jednak cena ta może się łatwo zmienić. Jest to uzależnione od kilku czynników, wśród których możemy wymienić:11b
  • cenę samego urządzenia,
  • montaż,
  • intensywność eksploatacji,
  • częstotliwość/rodzaj konserwacji.
Na rynku można spotkać się z różnymi typami tego rodzaju urządzeń, o zróżnicowanym stopniu zaawansowania, wykonane przez zarówno znanych producentów, jak i tych mniejszych. Niektórzy oferują już montaż w cenie, inni wymagają zatrudnienia osobnej ekipy. Dokładne rozeznanie rynkowe pozwoli dobrać najlepsze rozwiązanie w odpowiedniej cenie - jeżeli nadal nie wiecie czym się kierować, zespół z SolarSan chętnie Wam w tym pomoże!

Referencje

ZADZWOŃ DO NAS
+48 791 097 902
ODWIEDŹ NAS
ul. Mickiewicza 74, 37-300 Leżajsk
ul. Tenisowa 12, 43-382 Bielsko-Biała
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
kontakt@solarsan.pl