zarzadzanie

Obiekty typu smart są już powszechnie spotykane zarówno w Polsce, jak i w innych państwach na całym świecie. Jest to spowodowane licznymi korzyściami, które niesie ze sobą tego rodzaju technologia. Proponowane przez nas rozwiązania umożliwiają efektywne, inteligentne zarządzanie energią, zmniejszając jej zużycie. Tego rodzaju urządzenia mogą w pełni współpracować z projektowanymi oraz montowanymi przez nas instalacjami elektrycznymi, grzewczymi oraz fotowoltaicznymi.

6 (1)Zbieramy dane o aktualnym stanie kontrolowanych urządzeń, zarządzając nimi i optymalizując procesy wytwarzania oraz poboru energii. Inteligentny budynek pozwoli sterować temperaturą, światłem i innymi układami domowymi, zakładowymi bądź firmowymi dopasowując je odpowiednio do potrzeb użytkowników w wybranych porach dnia. Kontrola zużycia energii obejmuje również prognozę obciążenia, umożliwiając efektywniejsze dostosowanie prac urządzeń.

Inteligentne systemy zarządzania domem, które oferujemy swoim klientom pochodzą z polskiej firmy Fibaro, która jest czołowym liderem branży inteligentnego domu. Jest to najlepiej dopracowane rozwiązanie z zakresu automatyki budynkowej. Podkreśla to choćby fakt, że ów sprzęt można nabyć w salonach giganta technologicznego Apple (wspiera HomeKit). Poniżej znajdą Państwa informacje, które z rzeczy można zautomatyzować w danym budynku.

  1.  System kamer monitorujący dom – Fibaro Motion Sensor to inteligentny czujnik ruchu, który charakteryzuje się niewielkim rozmiarem i minimalistycznym designem. Elementem wyróżniającym jest fakt, iż urządzenie jest mobilne, co oznacza tyle, że możemy je przenieść w dowolnie wybrane miejsce. Motion Sensor zasilany jest przez baterię, która może pochwalić się dużą wydajnością (ciągła praca do 2 lat). Dodatkowo wyposażony jest w czujniki ruchu, czujniki temperatury, czujniki światła oraz akcelerometr. Sensory wykorzystane w Motion Sensor są na tyle czułe, że są w stanie policzyć ile nieproszonych osób wtargnęło do naszego domu.
  2. Ochrona przed dymem – Fibaro Smoke Sensor to kompaktowe i niezwykle czułe urządzenie, które w błyskawiczny sposób poinformuje nas o niewielkim zadymieniu. W przypadku bezpośredniego zagrożenia życia, Smoke Sensor wykorzysta cały system do ochrony życia Twojego jak i całej rodziny. Poinformuje nas o tym przy użyciu znaków świetlnych i dźwiękowych, włączając przy tym oświetlenie, które wyznaczy najkrótszą drogę ucieczki z budynku. Na końcu odetnie dopływ tlenu i prądu do pomieszczenia/pomieszczeń, w których wybuchł pożar.
  3. Czujnik zalania – Fibaro Flood Sensor to niewielkie, niezmiernie czułe i odporne na korozje urządzenie, które działa w każdej możliwej pozycji. Dzięki temu możemy je umieścić w niemal każdej łazience. Flood Sensor niezwłocznie poinformuje Cię o drobnym wycieku, dzięki czemu unikniesz kosztownego remontu.
  4. Kontrola okien i drzwi – Fibaro Door Sensor/Window Sensor to bezprzewodowy, zasilany baterią magnetyczną czujnik otwarcia. Montuje się go w drzwiach, bramach garażowych, oknach czy roletach okiennych. Czujnik jest na tyle mały, że potencjalny złodziej nie jest w stanie go zauważyć.6 (3)
  5. Oświetlenie w całym domu na wyciągnięcie ręki – Fibaro RGBW Controller to niewielki sterownik, który ma za zadanie obsługę tradycyjnego kanału RGB oraz czwartego kanału światła białego. Wszystko po to, by poszerzyć paletę kolorów. Dzięki RGBW Controller można stworzyć niepowtarzalnej efekty świetlne, które dodadzą uroku wnętrzu naszego domu.
  6. Elektryczne rolety, bramy garażowe, żaluje – Fibaro Roller Shutter 2 będzie potrzebował jedynie Twojego smartfona lub tabletu. Sam sprzęt jest kompatybilny z klawiszami ściennymi, ma również funkcję pomiaru zużycia prądu. To ciekawe rozwiązanie dla fanów ekologicznego stylu życia. Dzięki Fibaro Roller Shutter 2 możemy zamykać i otwierać wspomniane wyżej urządzenia o określonej godzinie. Możemy również zaprogramować wysokość otwarcia już połączyć je z różnego rodzaju alarmami tak, by w określonej sytuacji urządzenia otwierały się, bądź zamykały. Rolety lub żaluzje mogą reagować również na warunki atmosferyczne panujące za oknem.

Swoje usługi świadczymy głównie na terenie województwa mazowieckiego, m.in.: Warszawa, Wołomin, Mińsk Mazowiecki, Grójec, Ciechanów, Siedlce, Płońsk, Pruszków, Konstancin-Jeziorna, Józefów, Grodzisk Mazowiecki, Piaseczno, Góra Kalwaria, Żyrardów, Sochaczew, Płock, Radom, Otwock, Wyszków, Legionowo, Pułtusk, Sokołów Podlaski, Garwolin. Nie ograniczamy się jednak tylko do tych lokalizacji – swe usługi oferujemy na terenie całej Polski!

Referencje

ZADZWOŃ DO NAS
+48 791 097 902
ODWIEDŹ NAS
ul. Mickiewicza 74, 37-300 Leżajsk
ul. Tenisowa 12, 43-382 Bielsko-Biała
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
kontakt@solarsan.pl