Coraz częściej nie tylko młode małżeństwa czy młodzi single decydują się tchnąć trochę innowacji w ich domowe zacisze. Postęp technologiczny jest nieunikniony, a im szybciej się mu przyjrzymy tym lepiej zniesiemy szerzącą się automatyzację. Warto więc poszerzyć swoją wiedzę na temat nowoczesnych instalacji przeznaczonych dla naszego domu. Dzięki nim będziemy w stanie zautomatyzować procesy, które do tej pory wymagały od nas zaangażowania. Pamiętajcie - czas to pieniądz, a pieniądz to spokojne jutro.

16aSłowem wstępu

Dom taki czy mieszkanie winno być wyposażone w system inteligentnego domu (na przykład polskiej firmy FIBARO), nowoczesną instalację elektryczną, pompę ciepła, mechaniczną wentylację, odpowiednio dopasowaną klimatyzację czy centralny odkurzacz. Wiem - czytając to wszystko przed oczami przelatuje Wam góra pieniędzy. Pamiętajcie jednak, że nie musicie od razu wyrzucać XXX tysięcy, by zamontować każdą z pozycji. Dodatkowo nowoczesne systemy usprawniające nasze "4 kąty" są dopasowywanie do naszych potrzeb. I tak oto dzięki FIBARO będziemy mogli w dowolny sposób personalizować ilość i rodzaj urządzeń, które przyczynią się do sprawnego korzystania z naszego domu.

W dzisiejszym wpisie zajmiemy się najważniejszymi elementami innowacyjnego miejsca, w którym w spokoju będziesz mógł się relaksować po dniu spędzonym w pracy. Tak, mowa o Twoim mieszkaniu, które możesz usprawnić bez ciężkiego sprzętu, kucia ścian, ogromnych pieniędzy na zakup sprzętu i jego montaż. XXI wiek daje nieocenione możliwości personalizacji swojego mieszkania/domu przy stosunkowo niewielkim nakładzie pracy i pieniędzy. Przejdźmy zatem do konkretnych kategorii.

Centralny odkurzacz dla Twojego spokoju

Urządzenie to jest niemal idealną wersją zwykłego odkurzacza przewodowego. Nie wydmuchuje on bowiem powietrza podczas odkurzania - o latającym kurzu i hałasie nie ma absolutnie mowy. Osoby, które go posiadają pytane o wrażenia z użytkowania odpowiadają, że nie wyobrażają sobie bez niego życia. Centralne urządzenie umieszczone jest poza częścią mieszkalną domu (na przykład w garażu). Od niej wychodzą specjalne rurowe połączenia do gniazd ssących, które zamontowane są w części mieszkalnej (na przykład w przedpokoju czy salonie). Dzięki temu, podczas pracy cały brud wyrzucany jest poza obszar domu. Nie "kotłujemy się" więc w kurzu, brudzie, pyłkach i innych zanieczyszczeniach.

Inteligentny dom

16c

Powtarzam się, jednak muszę to napisać po raz kolejny: najlepszym wejściem w świat inteligentnego domu będą produkty oferowane przez polską firmę FIBARO. Już nie chodzi o sam fakt tego, że produkty tej firmy najczęściej są przez nas montowane. Portfolio firmy jest bardzo szerokie, urządzenia schludne i dopracowane, a sposób montażu, konfiguracji i korzystania z nich jest banalnie prosty. Dzięki takim systemowi będziemy w stanie sterować oświetleniem (w mieszkaniu, w domu oraz na podwórku), kamerami, alarmem, sprzętem AGD, bramą wjazdową i garażową, urządzeniami ogrodowymi, klimatyzacją et cetera (nie tylko przy użyciu produktów FIBARO). Całością będziemy mogli sterować przy użyciu smartfona lub tabletu - koniec z brzydkimi panelami do sterowania.

Ważnym jest fakt, iż końcowa cena będzie uzależniona od tego, co faktycznie będzie nam potrzebne w danej chwili. Nie będziemy ponosić dodatkowych kosztów (na przykład okablowania) jak w przypadku przewodowej instalacji, gdzie kable do całej instalacji kładzie się z reguły od razu. Tu natomiast płacić będziemy za urządzenia, których faktycznie będziemy używać. Inteligentny dom daje również możliwość programowania odpowiednich scenariuszy, na przykład: automatycznego uzbrojenia alarmu po wyjściu domowników, zasłonienia rolet i włączenia zewnętrznego oświetlenia o ustalonej godzinie czy otwieranie bramy wjazdowej i garażowej podczas zbliżania się do posiadłości. Wszystko po to, by żyło się lepiej.

Domowa klimatyzacja - by żyło się lepiej

Klimatyzacja staje się urządzeniem, które wychodzi z segmentu dóbr luksusowych. Niby można ratować się klimatyzatorem, jednak w dużym mieszkaniu lub domu byłoby ciężko schodzić tak dużą powierzchnią. Jeżeli jednak nadal czujecie opór przed instalacją całego systemu domowej klimatyzacji mamy dla Was rozwiązanie. Jest nim system multi-split, w którym jedna sprężarka i skraplacz odpowiedzialne są za dostarczenie czynnika roboczego do kilku jednostek wewnętrznych. Jest to rozwiązanie trochę tańsze, bardziej kompatybilne i wydajniejsze.

Autor: Bartłomiej Pabiszczak

Referencje

ZADZWOŃ DO NAS
+48 791 097 902
ODWIEDŹ NAS
ul. Mickiewicza 74, 37-300 Leżajsk
ul. Tenisowa 12, 43-382 Bielsko-Biała
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
kontakt@solarsan.pl