1347C9B2-7D14-4B4A-9871-C7C91A975A2FWspółpraca kominka PW z ogrzewaniem podłogowym

Współczesne gospodarstwa domowe, zarówno te remontowane, jak i dopiero budowane, dążą do osiągnięcia najwyższego możliwego komfortu cieplnego, jednocześnie ograniczając koszty eksploatacyjne, jak i koszty pierwotnej inwestycji. Dlatego regularnie można spotkać się z nowymi trendami, które mają rewolucjonizować podejście do kwestii podwyższania temperatury w domach jednorodzinnych. Obecnie do najpopularniejszych propozycji należy zastosowanie kominka z płaszczem wodnym, we współpracy z ogrzewaniem podłogowym zastosowanym w całym budynku.

Prawidłowy montaż

W przypadku wykorzystania właśnie tego rodzaju rozwiązania, należy zwrócić uwagę na prawidłowy montaż, uwzględniający odpowiednie rozwiązania techniczne. Przede wszystkim istotna jest kwestia zachowania właściwej temperatury w ogrzewaniu podłogowym - nie może ona przekraczać 55 stopni, a niestety po podłączeniu kominka PW często osiąga ona nawet ponad 85 stopni. Dlatego należy zastosować układ otwarty z wymiennikiem, który będzie odpowiadał za odpowiednie obniżenie temperatury. Warto również wykorzystać rozdzielacze, które pozwolą na kontrolę komfortu cieplnego w każdym pomieszczeniu osobno (w tych często eksploatowanych istotna jest niższa temperatura).

Dlaczego korzystnyDD8FFDDA-57F2-4B0E-9992-3FBF60F4E375

Wykorzystując kominek z płaszczem wodnym wraz z ogrzewaniem podłogowym możemy zapewnić tak niezbędne ciepło w każdym pomieszczeniu. Będzie one odczuwane nie tylko w powietrzu, ale również bezpośrednio na posadzce - a jest ono istotne w szczególności w przypadku pomieszczeń z posadzką kamienną lub składającą się z płytek ceramicznych. Mieszkańcy otrzymują jeszcze jedną, wartą podkreślenia, korzyść: zwiększone walory estetyczne. Kominek umieszczony w salonie lub w innym pomieszczeniu staje się jego swoistą ozdobą, zwiększając poczucie bezpieczeństwa i przytulności.

Wady takiego rozwiązania

Niestety współpraca kominka PW z ogrzewaniem podłogowym jest wyłącznie możliwa jeżeli wykorzystamy równolegle kocioł. Rozpalenie wkładu, w celu osiągnięcia wymaganej temperatury, niezbędnej do zapewnienia ogrzewaniu podłogowemu prawidłowego działania, może potrwać nawet godzinę. W okresie późnojesiennym, zimowym lub wczesnowiosennym będzie wiązało się to z dużym dyskomfortem. Należy również pamiętać, że stosowanie systemu pod posadzką nie jest dobrym pomysłem w przypadku pomieszczeń, w których docelowo ma znaleźć się dywan lub parkiet.

Referencje

ZADZWOŃ DO NAS
+48 791 097 902
ODWIEDŹ NAS
ul. Mickiewicza 74, 37-300 Leżajsk
ul. Tenisowa 12, 43-382 Bielsko-Biała
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
kontakt@solarsan.pl