systemy-grzewcze

SolarSan świadczy profesjonalne usługi w zakresie dostarczania na polski rynek instalacji korzystających z odnawialnych źródeł energii. Proponowany jest montaż i serwis systemów grzewczych opartych na pompach ciepła. Zajmiemy się ich zaprojektowaniem oraz wdrożeniem, aby jak najlepiej spełniały potrzeby naszych Klientów. Przeprowadzamy również prace w zakresie instalacji C.O. - niezależnie czy są to systemy podłogowe, czy nadmuchowe.

Nasza firma dokonuje również wymiany poszczególnych komponentów instalacji - rur, zaworów, gazowych urządzeń do ciepłej wody użytkowej. Oferowany jest nie tylko serwis i montaż systemów grzewczych, ale również kotłowni zasilanych gazem ziemnym lub takimi paliwami stałymi, jak miał, węgiel oraz groszek. Ponadto możemy dla Państwa wymienić zasobniki CWU oraz kotły, przygotowując nowe, niezawodne rozwiązania sprzętowe.

2 (2)Jeżeli posiadają Państwo pytania dotyczące powyższych usług, zachęcamy do kontaktu z naszymi przedstawicielami.

Poniżej najważniejsze informacje związane z systemami grzewczymi. W tym miejscu znajdziecie Państwo przegląd najważniejszych pozycji z naszej oferty.
Jedną z podstawowych form ogrzewania jest forma tradycyjna, czyli grawitacyjna. Idealnie nadaje się do budynków, w których pozioma odległość źródła ciepła od najdalszego pionu nie przekracza 25 metrów, a różnica wysokości pomiędzy środkiem kotła i najniżej położony grzejnikiem wynosi 2-3 metrów.

Pamiętajmy, że instalacje grawitacyjne z kotłem na paliwo stałe muszą być otwartego typu. Oznacza to, że powietrze musi mieć otwarty dostęp do naczynia wzbiorczego. W tym rodzaju ogrzewania, rury mają średnice kilkukrotnie większe niż przy ogrzewaniu pompowym. Wszystko przez większy opór, który musi pokonać woda.

Najczęściej wykonujemy ogrzewanie grawitacyjne jako dwururowe z rozdziałem górnym lub dolnym. W systemach z dolnych rozdziałem, przewody zasilające i powrotne są prowadzone razem, w piwnicy, poniżej wszystkich grzejników. Jeśli jednak wybierzemy instalację z rozdziałem górnym, całość zostanie przeniesiona na poddasze.

Kolejną opcją jest instalacja centralnego ogrzewania – ogrzewanie pompowe. Jest to najczęściej stosowane rozwiązanie w instalacjach centralnego ogrzewania w domach jednorodzinnych. Do ruchu wody wykorzystywana jest pompa obiegowa. To właśnie za jej pomocą możemy pokonywać bardzo duże opory hydrauliczne, które powstają przy przepływie wody w rurach o mniejszej średnicy, niż te stosowane w ogrzewaniu grawitacyjnym.

Oferujemy również instalację c.o. rozdzielaczową, która jest odmianą instalacji dwururowej z rozdziałem dolnym. Charakteryzuje się tym, że do kotła podłączamy tylko jeden lub dwa piony, mające za zadanie obsłużyć rozdzielacze na poszczególnych kondygnacjach.2

Przedostatnią pozycją jest instalacja c.o. z rozdziałem poziomym. W swej budowie jest bardzo podobna do instalacji rozdzielaczowej, wszak wykonujemy w niej jeden lub dwa piony grzewcze, by następnie podłączyć do nich poziome rozprowadzenia w systemie dwururowym lub jednorurowym. Do tego typu instalacji w łatwy sposób założymy wodomierze, co idealnie sprawdza się w budynkach pod wynajem.

Ostatnią pozycją w naszym portfolio są instalacje centralnego ogrzewania podłogowego, które idealnie sprawdzi się w naszych domach. Jego zaletą jest energooszczędność – temperaturę w ogrzewanym pomieszczeniu jesteśmy w stanie obniżyć o 2-3°C, co nie zmniejszy naszego cieplnego komfortu. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaoszczędzić 10-20% energii cieplnej.

Swoje usługi świadczymy głównie na terenie województwa mazowieckiego, m.in.: Warszawa, Wołomin, Mińsk Mazowiecki, Grójec, Ciechanów, Siedlce, Płońsk, Pruszków, Konstancin-Jeziorna, Józefów, Grodzisk Mazowiecki, Piaseczno, Góra Kalwaria, Żyrardów, Sochaczew, Płock, Radom, Otwock, Wyszków, Legionowo, Pułtusk, Sokołów Podlaski, Garwolin. Nie ograniczamy się jednak tylko do tych lokalizacji – swe usługi oferujemy na terenie całej Polski!

Referencje

ZADZWOŃ DO NAS
+48 791 097 902
ODWIEDŹ NAS
ul. Mickiewicza 74, 37-300 Leżajsk
ul. Tenisowa 12, 43-382 Bielsko-Biała
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
kontakt@solarsan.pl