Sala konferencyjna to bardzo ważna rzecz w siedzibie każdej dobrze prowadzonej firmy. Powinna ona komponować się z resztą biura. To jedno z ważniejszych miejsc podczas spotkań z pracownikami jak również potencjalnymi lub obecnymi klientami. W tekście odpowiedzi na najważniejsze pytania: jak dobrze zaprojektować i wykonać salę konferencyjną.

18a

Dlaczego projekt warto zlecić profesjonalistom?

Należy zdać sobie sprawę z faktu, iż sala konferencyjna to wizytówka naszej firmy. Jej dobre zaprojektowanie i przedstawienie naszym gościom może przyczynić się do podniesienia poziomu naszego pierwszego wrażenia. Jest to swego rodzaju wskaźnik potencjału drzemiącego w naszej firmie. W końcu każdy z nas będąc w "konferencyjnej" zwracał uwagę na jej wystrój, koherencję z resztą firmy (na wszystkich wymiarach).

Mając na uwadze dobro naszej firmy, przystosowania tego pomieszczenia do wielozadaniowości, warto pochylić się nad ofertą profesjonalnych firm. Dzięki temu będziemy mieli stuprocentową pewność, że ważne miejsce w naszym przedsiębiorstwie zostanie zaprojektowane i wykonane zgodnie ze sztuką, idealnie wpasowując się w misję naszej firmy.

4 ściany najważniejsze

18bProfesjonalna firma od razu powinna poprosić o materiały reklamowe firmy. Kolejny krok to obejrzenia na żywo danego miejsca. Wszystko po bo, by w już w pierwszym etapie projektant mógł zaimplementować elementy wspólne do wnętrza przyszłej sali konferencyjnej. Kolor dominujący w firmie (logo lub główna siedziba), charakterystyczne kształty graficzne czy sama wielość sali - to kluczowe elementy, które winny być wykorzystane podczas projektowani naszego specjalnego pomieszczenia. Fajnie jest pomyśleć o ozdobach ściennych, które powinny być dopasowane pod względem charakterystyki naszej sali konferencyjnej.

Zanim zaczniemy przeglądać katalogi z meblami, skupmy się na dopracowaniu ścian, sufitu czy rodzaju podłóg, które będą obecne w naszej sali. Właśnie na tym etapie jesteśmy w stanie zadecydować czy pomieszczenie ma zachęcać do ogólnej dynamiki działania lub hamować i pomagać w wyciszeniu. Nie zapomnijmy również o odpowiednim doborze akcesoriów z dziedziny "osłony", tj. rolet czy zasłon. Nie bez znaczenia będzie również dobór odpowiedniego oświetlenia. Specjaliści powinni doradzić w kwestii rodzaju oświetlenia (pospolita świetlówka czy led) - design samych lamp winien być skontrolowany. 

Czas na umeblowanie

Urządzanie naszego miejsca zacznijmy od stołów. Do tego celu idealnie sprawdzą się blaty zamknięte w różnych formach, drewniane (lub imitacja) albo charakteryzujące się mocnym połyskiem. Należy pamiętać, że to właśnie układ stołów dyktuje formę komunikacji pomiędzy uczestnikami spotkania. Najlepszym kompromisem będzie kompozycja zamknięta, z zewnętrznym rozmieszczeniem siedzisk. Dzięki temu uzyskamy perfekcyjną płaszczyznę, co przełoży się na idealny wręcz kontakt wzrokowy pomiędzy wszystkimi uczestnikami. Okej, ale co w przypadku, kiedy dość często będziemy używać prezentacji multimedialnych? W tym momencie na ratunek przybywa ustawienie szeregowe lub otwarte z jednej strony. Do tej roli idealnie sprawdzą się stoły, ponieważ dają nam idealne możliwości "ustawiania sali" w zależności od rodzaju konferencji. 

Pamiętajmy, że profesjonalna sala konferencyjna nie może funkcjonować bez dostępu do prądu. Stąd warto rzucić okiem na zapinane pod blatami kostki, które oferują chwilowe odłączenie kabla zasilającego. Funkcja ta przyda się podczas przesuwania mebli. Przejdźmy zatem do równie ważnej rzeczy - krzeseł. Wybór jest tak ogromny, że w zasadzie ograniczają nas dwie rzeczy: budżet i końcowy efekt, który chcemy uzyskać. Jeśli ma być ekstrawagancko i jednocześnie podkreślać pewność firmy, dobrze jest postawić na odrobinę chromu. Jeśli jednak chcemy pokazać, że na pierwszym miejscu liczy się stabilność, dobre, włoskie drewno idealnie zda egzamin. Pamiętajmy, by siedzisko było dobrze wyprofilowane - poprawi to ogólny komfort użytkowania danego pomieszczenia. Pamiętajmy również, że dobre krzesła to takie, które można w szybki sposób złożyć i/lub przenieść w inne miejsce. 

Bufet i wideo

Zmierzając ku końcowi powinniśmy pomyśleć o akustyce samej sali. W zależności od jej wielkości i rozbudowania, firma, której zlecimy prace powinna doradzić nam w zakresie doboru odpowiedniego sprzętu grającego i wideo. Na tych elementach zdecydowanie nie należy oszczędzać. Ostatni, równie ważny element wyposażenia naszej sali konferencyjnej to miejsce na bufet. 

W naszym projekcie powinno być wyznaczone specjalne miejsce, w którym będziemy mogli rozstawić chociażby szwedzki stów, ciepłe i zimne napoje i coś słodkiego. Warto zastanowić się nad "brudo-odporną" farbą, wszak dość często będzie się nam coś rozlewać, chlapać et cetera.

Autor: Bartłomiej Pabiszczak

Referencje

ZADZWOŃ DO NAS
+48 791 097 902
ODWIEDŹ NAS
ul. Mickiewicza 74, 37-300 Leżajsk
ul. Tenisowa 12, 43-382 Bielsko-Biała
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
kontakt@solarsan.pl