Świat nieustannie się rozwija, nasze życie z roku na rok nabiera coraz to większego tempa. Koniec studiów, pierwsza praca lub przejście na wyższe stanowisko - nie mamy czasu zastanawiać się nad prozaicznymi rzeczami. Mając to wszystko na uwadze, polska firma FIBARO stworzyła technologię na miarę XXI wieku. Ich produkty dadzą właścicielowi tak bardzo pożądany spokój i ulgę w domowym zaciszu. Poniżej najważniejsze informacje o wybranych produktach ułatwiających Wasze życie.

12aSłowem wstępu do świata FIBARO

Czas to pieniądz, a pieniądz pozwala nam urozmaicić nasze codzienne życie. W tym momencie zróbcie "rachunek sumienia" i zastanówcie się, ile czasu zajmują Wam prozaiczne czynności pokroju włączania i wyłączania telewizora, odsuwanie żaluzji czy otwieranie i zamykanie bramy garażowej. Pomnóżcie ten czas w skali tygodnia, miesiąca, roku. Tak, właśnie tyle czasu moglibyście przeznaczyć na bardziej produktywne czynności, które mogłyby się przyczynić do prywatnego lub zawodowego sukcesu. Jeśli nie na pracę, moglibyście ten czas zagospodarować dla swoich bliskich lub oddać się swoim pasjom.

Dzięki rozwiązaniom FIBARO jesteście w stanie skupić się na rzeczach naprawdę ważnych. Nie poświęcacie więc cennego czasu na trywialne czynności. Czasy, w których przyszło nam żyć coraz częściej wpychają technologię w różne aspekty naszego życia. Dając jej szansę będziemy w stanie dostrzec w jak prosty i intuicyjny sposób ułatwia nam życie.

Jak to wszystko działa?

Moduł, który steruje całym systemem to tzw. centralka (HCL) - odpowiada ona za poprawne działanie całego układu. Każdy z elementów wykonawczych, tj. sensory i aktory montowane są w miejscach przeznaczenia, czyli tam, gdzie chcemy uzyskać pożądany efekt. Cała instalacja nie należy do trudnych - poświęcony czas wynagradza przyjemność obsługi rozwiązań przygotowanych przez FIBARO. Dzięki nim jesteśmy w stanie sterować naszym domem (przy pomocy aplikacji na smartfonie lub tablecie) niemal z każdego miejsca na Ziemi.

Funkcje, które będą dostępne w naszym systemie zależne są wyłącznie od tego, w jakie urządzenia wyposażymy nasz dom. Dla przykładu: montując odpowiednie czujniki będziemy mogli dostawać powiadomienia o niedomkniętych drzwiach, oknie czy pozostawionym świetle w sypialni naszego dziecka. Cały system posiada jeden, wielki plus. Mianowicie w dowolnej chwili jesteśmy w stanie go zmodyfikować lub rozbudować, zależnie od naszych aktualnych preferencji.

Rolety w jeden klik

Tak, polska firma zawładnęła roletami w naszym domu. Wystarczy kilka elementów, takich jak: centralka HCL, Roller Shutter oraz KeyFob. Dzięki nim będziemy w stanie szybko i przyjemnie sterować naszymi roletami. O poranku trochę światła, na wieczór miły półmrok. Rozwiązanie oferuje podstawowe funkcje, na przykład: zamykanie i otwieranie rolet, jak również włączanie oświetlenia podczas ich zamykania. Dzięki modułowi KeyFob jesteśmy w stanie regulować ich położenie. Ci najbardziej leniwi użytkownicy ucieszą się na fakt, iż jesteśmy w stanie zaprogramować rolety tak, by odsuwały i zasuwały się o określonej godzinie. Cena zestawu to około 2500 złotych.

Dom z inteligentnym oświetleniem

Czym byłby inteligentny, nowoczesny dom, bez nowoczesnego oświetlenia, którym można sterować z poziomu naszego smartfona? Dzięki takim urządzeniom jak centralka HCL, Double Switch, KeyFob czy Dimmer będziemy w stanie stworzyć idealne warunki oświetleniowe dostosowane do pory dnia czy okazji. Dodatkowo zmierzymy pobór mocy jak również ustawimy odpowiednie natężenie światła. To idealne rozwiązanie dla osób chcących w mgnieniu oka dostosować przestrzeń do sytuacji. Ceny zestawów, które przeznaczone są do średniej wielkości mieszkań czy domów jednorodzinnych startują od około 2300 złotych.

12bSenior też może w tech-rozwiązania

Nikt przecież nie powiedział, że z inteligentnych, nowoczesnych rozwiązań mogą korzystać wyłącznie ludzie do 30 czy 40 roku życia. Wychodząc na przeciw potrzebom osób starszych bądź niepełnosprawnych, FIBARO przygotowało specjalny zestaw - Asystent Seniora. Ideą jego powstania było ułatwienie życia ludziom starszym, ale też ich opiekunom. W jego skład wchodzi aż 6 elementów, które są odpowiedzialne za włączanie i wyłączanie wybranych urządzeń lub zapalanie światła po wykryciu ruchu. Koszt takiego zestawu to 2159 złotych.

Sezamie otwórz się

Komu z nas choć raz nie chciało się wychodzić z samochodu, by ręcznie otworzyć bramę garażową podczas potwornej ulewy? Ile razy zapomnieliście wymienić baterię w pilocie i wjazd do garażu nie był możliwy. FIBARO pozwala przenieść kontrolę nad sypialnią naszych aut do aplikacji. W tym celu będziemy potrzebować centralki HCL, KeyFob, DW Sensor (czujnik zbliżeniowy) oraz CO Sensor (zminimalizowanie możliwości zaczadzenia). Dodatkowo będziemy musieli zakupić Roller Shutter oraz Double Switch, by móc przejąć kontrolę nad wybranymi urządzeniami, np. drzwiami garażowymi czy drzwiami będącymi pomostem pomiędzy garażem, a strefą mieszkalną domu. Cena takiego zestaw to kosz około 2400 złotych.

12c

Dom Twój, twierdzą Twoją

Świat, w którym przyszło nam żyć daje możliwości szybkiego wzbogacenia się. Budując swój wymarzony dom kilka razy będziemy słyszeli rady na temat jego zabezpieczenia antywłamaniowego. Co tam rowery, samochód czy biżuteria - najważniejsze jest życie i zdrowie nasze jak i naszych bliskich. Dlatego FIBARO przygotowało zestaw Strażnik Domu, który bez wątpienia jest przystępnym cenowo sposobem na ochronę naszych "4 ścian". W cenie około 2200 złotych jesteśmy w stanie wyposażyć newralgiczne miejsca w sensory czadu, zalania oraz czujniki ruchu. Dzięki pełnej automatyzacji, w razie kłopotu system sam włączy alarm, zamknie dopływ wody, włączy oświetlenie ewakuacyjne oraz wentylację.

Autor: Bartłomiej Pabiszczak


 

Referencje

ZADZWOŃ DO NAS
+48 791 097 902
ODWIEDŹ NAS
ul. Mickiewicza 74, 37-300 Leżajsk
ul. Tenisowa 12, 43-382 Bielsko-Biała
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
kontakt@solarsan.pl